вівторок, 17 листопада 2015 р.

7 клас
Тема. Героїчне минуле в літературі. Вальтер Скотт. «Айвенго»
Мета: підсумувати вивчене з теми: «Вальтер Скотт. «Айвенго», формуючи  літературні компетенції учнів; закріпити навики діалогічного стилю суб’єкт-суб’єктивного спілкування; виховувати толерантність, повагу до співбесідника.
Форма уроку. Діалогічний турнір


                                     Хід уроку
І. Мотивація навальної діяльності
1. Слово вчителя. В одному селі довгий час сварилися сусіди. Односельчанам дуже набридло слухати їх, тому вирішили вони помирити ворогів. Одному з них розповіли, що на найвищій горі за їхнім селищем живе Бог. Чоловік зацікавився історією, йому дуже захотілося побачити обличчя Всевишнього і він вирушив в дорогу. Піднявшись на гору, селянин таки побачив Бога, який постав перед ним в образі ворога-сусіда. Покаявся чоловік і повернувся додому смиренним. Відправили селяни й іншого сусіда подивитися на обличчя Бога. Цього разу воно було схожим на першого мандрівника. Після того у селищі запанував мир, адже  чоловіки зрозуміли, що в кожній людині живе Бог. Відтепер сусіди спілкувались лише за правилами толерантності й доброзичливості.
2. Оголошення теми, мети уроку
Сьогодні ми з вами підсумуємо вивчене з теми: «Героїне минуле в літературі. Вальтер Скотт. «Айвенго». Запишіть тему уроку в зошити. Працювати будемо в цікавій формі діалогічного турніру. В кінці уроку колективно визначимо переможця, а може він буде і не один?!
ІІ. Навчальна діяльність
1.  Завдання учням     
Давайте сформулюємо правила доброзичливості. Назвемо їх «Кодекс спілкування». Це нам потрібно для того, щоб досягти мети уроку ─ навчатися толерантно спілкуватися.
Кодекс спілкування:
─ звертатися ввічливо до співбесідника;
─ не перебивати того, хто говорить;
─ уважно слухати, намагаючись зрозуміти позицію співрозмовника;
─ пам’ятати, що розмова ─ це не монолог(коли говорить один), а діалог(коли по черзі говорять двоє);
─ заперечувати, доповнювати в толерантній формі.
2. Словникова робота
Толерантність (від лат. терпіння) ─ терпимість до чужих думок, поглядів і вірувань.
3. Слово вчителя
Тепер ми готові до проведення діалогічного турніру. Єдиною зброєю у нас буде слово. І пам’ятайте, що дотримання кодексу спілкування є обов’язковою умовою участі у турнірі.
А тепер правила проведення турніру(записані на дошці, або на плакаті, або висвітлені на інтерактивній дошці):
─ кожен працює з тим, з ким сидить;
─ кожен формулює і записує в зошит по три запитання до теми. Потрібно знати відповіді на них;
─ питання формулювати чітко;
─ ставиться опоненту одне найоригінальніше(на думку автора) питання;
─ якщо відповідь не повна, інші учні доповнюють, заробляючи бали на свою користь;
─ останнє слово за автором питання(якщо потрібно ─ з корекцією вчителя), який або стверджує, що відповідь повна, або сам відповідає, доповнює;
─ потім дуелянти міняються ролями;
─ ті учні, які виконали попередньо поставлене завдання, виконують наступне: відповіді на два інші запитання свого опонента записують в зошит.
ІІІПідсумок турніру
(Після завершення усіх двобоїв учитель разом з учнями оцінюють оригінальність питань(не називаючи своїх). Переможець отримує найвищі бали і право на висловлення вражень від уроку-турніру. Після цього учитель оголошує найтолерантнішого  співрозмовника)
Слово вчителя. Ми разом визначили найкомпетентнішого, тобто такого, хто найкраще знає вивчену тему, вислухали його завершальне слово. А тепер я хочу оголосити переможця в номінації «Найтолерантніший співбесідник», який отримує додаткові бали і також запис у щоденник назви номінації, в якій став переможцем.
ІV. Домашнє завдання
Хто не встиг на уроці письмово дати відповідь на запитання опонента, зробіть це вдома.

За бажанням. Скласти і оформити на окремому аркуші паперу кросворд до вивченої теми.

Немає коментарів:

Дописати коментар